Objednáváte ostošest, proto se doba doručení může prodloužit. Děkujeme za pochopení.

Barvy na porcelán a sklo zabaví celou rodinu

10.11.2022

Vytvořte originální misky, šálky, sklenice či talíře

Barvy na porcelán a sklo zabaví celou rodinu

Máme pro vás skvělý tip na dárek pro vaše blízké – fixy a barvy se štětcem na porcelán a sklo. Můžete jimi potěšit nejmenší členy rodiny, kteří se tak budou moci kreativně vyřádit, nebo povolte uzdu vlastní fantazii a vyrobte originální kousky.


Malovat může každý

Nemusíte být Leonardo da Vinci, abyste mohli namalovat krásný porcelán. Existuje spousta jednoduchých vzorů, které z obyčejné bílé misky udělají krásný výrobek. A pokud se na žádné výtvarné dílo necítíte, můžete něco hezkého napsat. Tak či onak, nejdůležitější je, že vyrobíte něco vlastního a nápaditého.

 Badge Kreul
Malovat může každý
Co budete potřebovat?

K vytvoření uměleckého díla vám postačí čtyři věci – porcelánové nebo skleněné nádobí, papír, barevné fixy či barvy se štětcem
a pečicí trouba. Nyní, když je vše připraveno, je na čase probudit uměleckého ducha.Icon 1

Icon 2

Icon 3

Icon 4


Icon 7

Začněte fixkami

Malování štětcem vyžaduje alespoň menší zkušenosti, proto bude na začátek nejjednodušší vzít si barevné fixy, se kterými se pracuje stejně jako s těmi na papír. Vhodná je sada 5 fixů na porcelán a sklo KREUL Classic. Pokud patříte mezi fanoušky různých odstínů, potěší vás metalická sada či křídová sada fixek. Nebo chcete místo kreslení raději něco hezkého napsat? V tom případě vás zaujmou fixy na psaní.
Začněte fixkami
Malbu načrtněte na papír


Icon 3

Malbu načrtněte na papír

Před prvním použitím fixů byste je měli přibližně minutu protřepat a opakovaně přitlačit na starý porcelán. Můžete to udělat i na papír, ale dávejte si pozor, aby vám na fixe nezůstaly jeho kousky. Papír se vám více hodí k náčrtům, pokud si nejste jisti, co chcete malovat.


Icon 6

Zkušenějším poslouží štětce

Když vám kreslení s fixami nebude dělat problém, můžete přejít na vyšší úroveň a vzít si štětec. Na výběr máte dvě varianty – sadu 6 klasických barev nebo křídovou sadu. Malování štětcem dodává porcelánu specifický vzhled glazované keramiky. Další výhodou je, že si jednotlivé barvy můžete smíchat a vytvořit tak novou. Zejména při používání štětců doporučujeme zakrýt stůl ubrusem. A ještě jedno důležité upozornění: Malujte jen na části, které nepřicházejí do kontaktu s potravinami.
Zkušenějším poslouží štětce
Produkt 1
Produkt 2
Produkt 3
Produkt 4
Produkt 5
Produkt 6Na závěr vytvrďte v troubě


Icon 4

Na závěr vytvrďte v troubě

Když vaše umělecké dílo dokončíte, nechte jej schnout 4 hodiny. Po jejich uplynutí jej vložte do nevyhřáté kuchyňské trouby a nechte vytvrdit 90 minut při teplotě 160 °C.


Icon 5

Jeden porcelán,
mnoho možností využití

Kreativitě se meze nekladou při malování a rovněž při využití vašich výtvorů. Například talíře si můžete pověsit na zeď jako obrázky, z misek se rázem stane šperkovnice a hrníčky se promění v květináče.
Jeden porcelán, mnoho možností využití
button

logo


Používáme cookies, abyste měli z našeho webu lepší zážitek. Víc info