Objednáváte ostošest, proto se doba doručení může prodloužit. Děkujeme za pochopení.

Stylové asijské prostírání s nápady bez hranic

02.11.2022

Novinky ElementsAsia a ověřené klasiky: šikovné misky, čínské paličky či elegantní set

Stylové asijské prostírání s nápady bez hranic

Gurmán na cestách v Asii, to je jako 5letý chlapec v největším hračkářství světa. Oči se mu rozzáří z exotických barev, chutí, vůní, receptů, kultur a nejraději by tam zůstal půl roku v kuse. Vždyť japonská, čínská, indická, malajská, korejská či thajská kuchyně – všechny jsou plné fantazie. Tak i jejich prostírání by mělo být plné fantazie. Pomůžou vám s ním nové ElementsAsia, oblíbené klasiky Turin, ale i ideje, jak je využít nápaditě.

Živelné novinky,<br>které probudí obrazotvornost

icon 1

Živelné novinky, které probudí
obrazotvornost

Asijský civilizační okruh je jeden z těch, které si zachovaly starobylou schopnost obrazného myšlení. Proč tuto dovednost neobnovit i v dalších končinách světa?

Nový porcelán ElementsAsia nastartuje vizuální fantazii všech u stolu: Připomíná tečky verze Earth planety obíhající kolem slunce? Je to spíše květ, který by mohl vyrůstat ze země? Nebo obojí? A jaký příběh je za verzemi Fire, Water a Wood? To už necháme k diskusi, například při vychutnávání si sushi se štiplavým wasabi.
Japonské wabi-sabi – koření stylu

V zemi vycházejícího slunce je vlajkovou lodí designu wabi-sabi. Tento princip nesouměrnosti podle místní filozofie věrněji odráží život. Překvapte pikantním prostíráním předkrmu na asymetrických talířích FlowEco.
Japonské wabi-sabi – koření stylu
Někdo nový u stolu? Mějte v záloze paličky navíc.
Někdo nový u stolu?
Mějte v záloze paličky navíc.

K dobré společnosti s krásným prostíráním se vždy rád připojí někdo další. Někdy i nečekaně. Netřeba však bubnovat na poplach. Mějte vždy do zásoby několik párů čínských ebenových hůlek. Hosté ocení vaši připravenost, ale také lehkost hůlek a jejich správně nastavené těžiště.Asia set 12 ks - Turin Elite, lesklý Asia set
Turin Elite, lesklý

12 ks
Miska Flowl Atelier šedá ø15 cm – Gaya Miska Flowl Atelier
šedá – Gaya

ø15 cm
Talíř mělký 21,3 cm – Elements Asia Earth Talíř mělký
Elements Asia Earth

ø21,3 cm
Miska kulatá 7,8 cm – Elements Asia Water Miska kulatá
Elements Asia Water

ø7,8 cmProstírání na styl čínských maleb

Umělci v Číně na obrazech záměrně nechávali místa nedotčená štětcem, aby je sám divák dotvořil svou představivostí. Podobně jako na plátnech to může vypadat na vašich ubrusech. Dokonce i celý Asia set Turin Elite se 4 páry benových hůlek, 4 lesklými podložkami pod paličky a 4 lžícemi na polévku působí tak elegantně, že prostřený stůl nevyzní jako přeplněný. A tak si mohou lidé na prázdná místa pokládat doplňky tak, jak potřebují.
Prostírání na styl čínských maleb
Frkané vzory – pokropení svěžestí
Frkané vzory – pokropení svěžestí

Když se to s uhlazenou estetikou přežene, divákovy smysly to otupí jako anestezie – vznikne anestetika. Chcete se jí vyhnout? Šedé misky s frkaným vzorem Gaya FlowlAtelier vyruší jako punkový akord na baletu. Perfektně by sedly například japonské restauraci na podávání ramenu.Použijte to i na neasijská jídla.
Vždyť fantazii se meze nekladou.

Paradoxně, jedna z největších výhod asijské nabídky je, že ji využijete i na neasijská jídla. Do misek si připravíte jogurt s ovesnými vločkami, těstoviny, polévky, oříšky, ale třeba i havajské poke. O jeho současnou podobu se přičinili i japonští přistěhovalci. V původním receptu domorodci nahradili útesové ryby tuňákem a v ostrovním ráji na zemi vzniklo nebíčko v ústech – ahipoke. A pokud při božském jídle chcete zůstat věrni tichomořskému mýtu Kumulimpo, podle kterého se vše vynořilo z vody, tak se vám hodí misky Gaya Sand – vznikly na motivy oceánu a pláže.
Použijte to i na neasijská jídla. Vždyť fantazii se meze nekladou.Podnos Triangle Akát 35 x 25 cm se zapuštěním - FLOW Wooden Podnos Triangle Akát
se zapuštěním – Flow Wooden

35 × 25 cm
Miska Atelier Night Sky ø 21,5 cm - Gaya Miska Atelier
Night Sky – Gaya

ø21,5 cm
Miska Atelier Glacial Ice ø 11 cm – Gaya Miska Atelier
Glacial Ice – Gaya

ø11 cm
Břidlicový podnos 24 cm kulatý velký - Flow Břidlicový podnos
kulatý velký – Flow

ø24 cm
Šikovným miskám patří svět. Vám patří ušetřený prostor.


icon 2

Šikovným miskám patří svět.
Vám patří ušetřený prostor.

Udělat si do misky světová jídla není mimo mísu. A mimo mísu není ani ušetřit prostor. Porcelán Flowl do sebe krásně zapadá, kromě chytrého používání, mytí a prostírání se tedy i chytře odkládá. Takže si můžete klidně vybírat z několika modelů Gaya FlowlAtelierWhite, Speckled, NightSky a GlacialIce.
I donášku můžete jíst stylově

K take-away jídlům není složité vytvořit si předsudky – přijdou v jednorázovém obalu a jako by to ani nebylo plnohodnotné jídlo. Ale nemusíme to škatulkovat. Řešení je jednoduché. Stačí si vybrat něco z naší nabídky misek, například svěží Gaya AtelierWhite s akátovým podnosem v setu, a donášku si do nich doma vždy přeložíte.
I donášku můžete jíst stylově
Překvapení, které má hodnotu i srdce
Překvapení,
které má hodnotu i srdce

Kupovaný dárek – to je prý dárek bez fantazie. Osobně vytvořený zase může vypadat, jako bychom na oslavenci šetřili. Co takhle spojit to? Darujte něco hezkého z našeho asijského výběru a zároveň do něj svému blízkému rovnou navařte asijskou specialitu.


icon 3

Rozviňte své ideje

Nejpodstatnější je nedržet se jen zmíněných nápadů a tipů. Klidně doplňte další a zdokonalujte kulturu stolování. Konec-konců, jako lidé máme dvě základní možnosti. Buď zlenivíme do davu bez fantazie, nebo nepřestaneme poslouchat svůj přirozený hlad po poznání, nepřestaneme tvořivě přemýšlet a budeme lidmi, se kterými je vždy dobrodružství popovídat si při společném, třeba asijském, jídle.
Rozviňte své ideje
button


logo fantázia
Používáme cookies, abyste měli z našeho webu lepší zážitek. Víc info