DOPRAVA ZDARMA NAD 1 800 Kč

Steak it easy

03.06.2018

Pohodová grilovačka přímo ve městě

Steak it easy

Leto, grilování a přátelé jednoduše patří k sobě. Nezáleží, jestli grilujete na zahradě nebo terase; důležitá je pohodová atmosféra. Máme pro vás pár tipů, jak si ji užít i na malém prostoru třeba v centru města.


Zapomeňte na klasické prostírání a šetřete prostorem. Na balkoně nebo terase většinou není dost místa. Zahradní stůl, židle a gril jsou základ. Doplňte je jen nutnými potřebami na grilování a stolování. Ke zútulnění v dánském stylu „hygge“ pomohou deky, polštáře nebo svíčky.


Popřemýšlejte také nad netradičními doplňky, které uvolní atmosféru. Například trojúhelníkové talíře rozveselí stůl a při aranžování si s nimi můžete pěkně vyhrát. Příbor klidně zkombinujte s ostrými steakovými noži, které při krájení masa lépe splní účel. Černé břidlicové podnosy zase krásně zdůrazní jasné barvy grilované zeleniny.

Steak it easyGrilmajster by neměl vůbec odbíhat. Aby se nic nepřipeklo, mějte po ruce vše potřebné: čerstvé přísady, grilovací pánev a nádobu s pomůckami. Chystáte drobné občerstvení jako předkrm? Namísto brambůrků dejte přednost zdravějším jídlům, například zelenině a ovoci. A nezapomeňte ani na zdravotní stav přírody. Barevné eco-friendly bambusové mísy, džbán a sklenice ve veselých barvách skvěle nahradí jednorázové zahradní nádobí, vydrží však mnohem více. Bez problému zvládnou i mytí v myčce.

Snow
Forest
Mountains


Přírody není ve městě nikdy dost. Využijte proto dřevěné doplňky jako misky, podnosy, vařečky a prkénka, které dodají stolování klidnou přírodní atmosféru. Domácké prostředí zvýrazněte květináči s bylinkami, které poslouží i na dochucování. Podobně se vám bude hodit i mlýnek na pepř a sůl. Dejte mlýnkům přednost před klasickými kořenkami a solničkami, ze kterých se výrazná chuť postupně ztrácí.


Teď už zbývá jen užít si pohody: natáhněte si nohy a užívejte si příjemného večera v kruhu těch, které máte rádi. Aby vám pohodu nenarušovaly cesty pro nápoje, mějte pár lahví vždy po ruce, například v košíku u stolu či grilu. Připravte domácí koláč nebo sirup, kterým navodíte příjemnou pohodovou atmosféru. A o to přece při grilování jde. Tak steak it easy.

Steak it easy


PŘIPRAVILI
Art heads: Marko Viskupič, Peter Kramárik
Styling: Mária Dzianová, Jarmila Mikulová
Fotografie, video, zvuk: Tomáš Slovák, Peter Lipták, Viktor Drábek
Text: Eva Gendiarová


Používáme cookies, abyste měli z našeho webu lepší zážitek. Víc info